Menu

5 tipov, ako sa nenechať v práci ničím zaskočiť

5 tipov, ako sa nenechať v práci ničím zaskočiť

1. Ráno po príchode do práce si povedzte: Dnes som pripravená na všetko. Je lepšie brať veci trochu s humorom.

2. Humor končí, keď šéf zistí, že ste neurobili to, čo ste urobiť mali, alebo ste urobili závažnú chybu. Najtrápnejšie bývajú práve situácie, keď vás zaskočí vami zle vykonaná práca. Preto sa snažte vždy pracovať tak, aby k takýmto situáciám nedochádzalo.

3. Sledujte termíny, aby ste nezabudli na pravidelný report alebo odoslať požadované tlačivo na úrad. Asistentke by sa nikdy nemalo stať, že zabudne povedať šéfovi o dátume príchodu významnej návštevy a pod.

4. Správajte sa tak, aby ste sa neskôr nemuseli za seba hanbiť. Aj keby sa stalo, že na vás kolega alebo zákazník „vyletí“, hoci aj neprávom, nezvyšujte hlas. Ak viete, že ste urobili chybu, priznajte ju a ospravedlňte sa. Ak ste chybu neurobili, treba dotyčného vypočuť a povedať, že chápete jeho rozhorčenie, a že vás to mrzí, ale chyba musela nastať niekde inde, nie na vašej strane. Ponúknite mu pomoc s riešením danej situácie.

5. A nakoniec – aby ste naozaj nezostali v rozpakoch – v práci nerobte nič, z čoho je hneď jasné, že to smeruje k trapasu. Neprezúvajte sa na miestach, kde by vás mohla vidieť nečakaná návšteva (aby vás nenašla zohnutú pod stolom). Vyrážky si vytláčajte iba doma, nie schovaná za monitorom. V kancelárii nie je vhodné česať sa, upravovať si mejkap, a už vôbec nie dávať si dezodorant. Na to sú určené toalety. Ak viete, že niečo nemáte robiť, jednoducho to nerobte.

foto: darkbird / 123rf

Napíšte komentár