Menu

Diskrétnosť a lojalita

Diskrétnosť a lojalita

Šéfka oddelenia neúnosne preťažovala svoju asistentku. Nadčasy na dennom poriadku, odmeraný prístup a direktívne zadávanie úloh.

Asistentka sa svojej nadriadenej odmenila tým, že sa postarala o to, aby sa ku generálnemu riaditeľovi dostala informácia o šéfkinom utajovanom tehotenstve a požívaní omamných látok na pracovisku. Asistentka však nestihla zareagovať, keď počas veselej debaty s kolegami na chodbe dostala poriadnu ranu do nosa od nadriadenej so slovami: „Prémia za diskrétnosť a lojalitu!“.

Síce ide iba o scénu z filmu, ale bez ohľadu na to, ako sa k vám šéf správa, nikdy nesmiete zneužiť jeho dôveru. Pomsta možno býva sladká, ale aj keby ste už vo firme nemali záujem naďalej pracovať, treba odísť ako dáma, ktorá hrala čistú hru. Nikdy neviete, cez koho sa môže k vášmu budúcemu zamestnávateľovi dostať informácia o vašej zrade a nikoho nebudú zaujímať vaše dôvody.

Vo chvíli podpísania pracovnej zmluvy sa zaväzujete chrániť firemné tajomstvo i tajomstvá vášho šéfa a ostatných spolupracovníkov. Nesmiete byť spúšťačom ani šíriteľom klebiet na pracovisku.

Budujte si charakter, a to nielen v práci. Nezverejňujte detaily svojho osobného života na sociálnych sieťach. Ak vám prišla žiadosť o "priateľstvo“ od nepríjemnej kolegyne, ktorá vám chce iba vidieť do súkromia a v práci vám pripomenie, že ste si ju zabudli „pridať“, s úsmevom jej odpovedzte, že vy na to jednoducho nemáte čas.

foto: michaeljung / 123rf

Napíšte komentár