Menu

Aký obraz asistentky vytvárate?

Aký obraz asistentky vytvárate?

Znudená? Výkonná? Chaotická? Zaneprázdnená? Príjemná a spoľahlivá? Neochotná alebo dokonca lenivá?! Už len to, ako sa tvárite, má obrovský vplyv na to, ako vás vníma okolie.

Každý deň nemôžete mať skvelú náladu a vyskakovať od radosti, že ste v práci. To je normálne. Na pozícii asistentky sa však úsmev očakáva. Raz som ho dokonca dostala príkazom od šéfa, to myslím vážne! Aj keby ste naozaj mali zlú náladu, snažte sa aspoň tváriť neutrálne. Človek v hneve vníma svoje okolie skreslene a vidí v prvom rade seba. Cielenou snahou však môžete na sebe pracovať a včas si uvedomiť, že naozaj nie je dôvod svojím správaním znechucovať ostatných kolegov.

Profesionálna asistentka nezíva pred ostatnými ani nepovie nahlas, že sa jej nič nechce. Každý má také dni, ale netreba na ne upozorňovať, aby to niektorá z kolegýň "náhodou" nespomenula pred šéfom. Vždy sa snažte pôsobiť dojmom pracujúcej osoby (aj keby ste naozaj práve mali zlú chvíľku alebo by sa vám chcelo veľmi spať).

Najmä počas prvých dní v novej práci je jasné, že neviete, čo máte robiť. Vo väčšine prípadov sú šéfovia rozbehaní, viac v kancelárii nie sú ako sú a majú toľko povinností, že posledné, čo potrebujú, je vedomie, že ich asistentka nemá čo robiť. Odolajte pokušeniu tráviť pracovný čas na sociálnych sieťach. Je naozaj veľmi trápne myknúť myšou a rýchlo sa snažiť zavrieť nevhodné stránky zakaždým, keď sa niekto nečakane priblíži k vášmu stolu. Ak si myslíte, že to nie je vidieť, mýlite sa. Dajte si na to pozor.

Ak sa v práci naozaj nudíte, poobzerajte sa okolo seba. Má šéf čistý monitor a klávesnicu? Ako vyzerajú šanóny? Je jasné, čo v nich je? Nepovaľujú sa na niektorom stole kopy pomiešaných dokumentov? Uložte ich. Alebo sa bližšie oboznámte s firmou. Preštudujte si webovú stránku, popozerajte súbory v počítači. Zvykajte si nečakať na pokyny, ale sama sa zamýšľať nad tým, čo treba urobiť alebo čo by sa dalo zlepšiť. Vypestujete si tak návyk, ktorý vás povedie na ceste ku skvelosti.

foto: stokkete / 123rf

Napíšte komentár