Logo
Vytlačiť túto stránku

Príbeh o asistentke

Príbeh o asistentke

Typickým obrazom asistentky je slečna v krátkej sukni a vysokých lodičkách. Sedí s kávičkou za počítačom a lakuje si nechty. Vo vyšších leveloch seriálov úspešne zaparkuje auto, upraví si mejkap a beží na poradu. Muži na ňu hľadia s obdivom. Ženy so závisťou, pretože jej dokonalý biznis účes vždy drží svoj tvar.

Zaujímavý je príbeh z telenovely, v ktorom sa obyčajná robotníčka zamestnala vo vysnívanej firme. Hlásila sa na miesto sekretárky. Stálo ju veľa námahy dostať sa na pohovor, keďže pozíciu už mali obsadenú. Nakoniec získala „iba” miesto recepčnej, ale prácu prijala. Oboznámila sa s firemnou štruktúrou, zaujímala sa o dianie a snažila sa budovať pracovné vzťahy. Jej nadšenie začalo prekážať hlavne menej schopným kolegom. Ale vedenie firmy už tušilo, že ona je tou správnou osobou, ktorú dlho hľadali. Po večeroch študovala pracovné materiály, ktoré si tajne nosila domov. Keď svojou diskrétnosťou zachránila riaditeľa pred istým trapasom, vymenil ju za jednu zo svojich sekretárok. Neskôr z vlastnej iniciatívy vypracovala projekt na zlepšenie procesov vo firme. Ešte v ten deň ju šéf prijal za svoju výkonnú asistentku.

Televízne scenáre môžu byť určitou inšpiráciou, sú však veľmi zjednodušené. V reálnom živote nemáme istotu šťastných koncov. Preto netreba posledné peniaze minúť za šaty na pohovor, ako to urobila spomínaná hrdinka. Odvahu budete potrebovať na iné veci, tak sa pustime do toho.

foto: mangostar / 123rf

 

 

 

Bc. Mgr. Gabriela Kunkelová / vaa@viacakoasistentka.sk / 2017 – 2022