Menu

Potvrdenie pohľadávok a záväzkov II.

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom potvrdenia zostatku, prvýkrát som išla vyplniť potvrdenie zostatku od dodávateľa, no potom som sa zastavila, že si idem o tom niečo prečítať. Narazila som na Vašu stránku a dostala som sa práve k takémuto podobnému článku. S tým rozdielom, že poslali návratku, na ktorej je uvedený otvorený zostatok k rozhodnému dňu 30.9.2020. No medzičasom, kým prišlo toto potvrdenie zostatku bola faktúra uhradená. A práve teraz rozmýšľam, aký dátum mám uviesť na potvrdení zostatku. Môžem uviesť pri potvrdení aj dnešný dátum, keď je jasne napísané, že zostatok bol ku dňu 30.9.2020. Aj keď už v tomto čase zostatok nie je aktuálny. Alebo mám uviesť spätný dátum 30.9.2020?
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Dúfam, že je všetko napísané zrozumiteľne.
Prajem pekný deň. :)

Odpoveď:

Dobrý deň,
áno, napísali ste to zrozumiteľne a dúfam, že aj ja odpoviem rovnako :)
Správne je poslať im návratku so spätným dátumom 30.9.2020 s otvoreným zostatkom, keďže dňa 30.9.2020 bol naozaj otvorený, čiže faktúra ešte vtedy nebola uhradená. Vy potvrdzujete k 30.9., nie k dnešnému dňu.
To, že uvediete dnešný dátum k Vášmu podpisu či pečiatke, vôbec vadiť nebude, lebo na návratke je rozhodujúci dátum 30.9.2020, keď bol stav neuhradených faktúr aktuálny.
Vzájomné potvrdzovanie pohľadávok a záväzkov je bežnou súčasťou hospodárskej korešpondencie a druhá strana Vašu odpoveď určite pochopí. Ich nezaujíma, že je to už uhradené. Potrebujú potvrdiť správnosť zostatkov k 30.9.2020.
Želám všetko dobré.

Napíšte komentár