Menu

Stratená požiarna kniha

Ahoj Gabika, dnes bol vo firme náš bezpečnostný technik a hľadal nejakú požiarnu knihu a ja fakt neviem, kde to je a čo to je. Odišiel nahnevaný, vraj je to prúser, ak sme ju stratili. Vieš ma nejako navigovať, teda aspoň že kde sa takáto kniha vo firmách bežne nachádza? Možno sa pýtam hlúpo, ale taký bol naštvaný, že pri odchode ani nepozdravil. Budem vďačná aj za malinkú pomoc. Veronika M.

Odpoveď:
Ahoj Veronika, požiarne knihy bývajú často uložené v blízkosti lekárničiek alebo v šanónoch s ostatnými dokumentami ohľadom OPP a BOZP. Strata tejto knihy môže byť problémom, ak riešite napríklad poistnú udalosť spôsobenú požiarom alebo nejaký úraz zamestnanca. Ak bezpečák hľadal požiarnu knihu iba kvôli bežným zápisom, nemusíš sa báť. Napadá mi možnosť kúpiť novú, mávajú to vo väčších papiernictvách. Pozri si to cez vyhľadávanie obrázkov, nech máš aspoň predstavu, čo treba hľadať. Ak sa vaša pôvodná kniha naozaj nenájde, navrhni bezpečákovi, aby spísal záznamy do novej knihy, napríklad od mája (ak ste nemali požiar, zaberie mu to iba pár minút). Keby prišla nejaká kontrola a chceli by vidieť staršiu požiarnu knihu, dá sa to obkecať, že bohužiaľ ju nemáš k dispozícii, lebo už je archivovaná v budove mimo firmy (v externom sklade).

Prekvapuje ma reakcia vášho technika. Zrejme vo firme riešite niečo vážnejšie. Ak je to tak, možno by nebolo zlé pozrieť sa zamestnancom do skriniek - ak je podozrenie, že by niekomu prišlo vhod, keby sa nenašla. Naozaj neviem, čo sa u vás stalo, ale o všetkom informuj svojho šéfa. Povedz mu o návšteve bezpečáka a jeho správaní.

Nech u vás všetko dobre dopadne.

Napíšte komentár