Menu

Sú farebné pančuchy vhodné do kancelárie?

Sú farebné pančuchy vhodné do kancelárie?

Samozrejme. Ak ich kombinujete s vkusom.

Hlavne si NEberte príklad ohľadom dĺžky sukní z uvedených obrázkov.

Jesenné počasie nás núti nosiť viac vrstiev oblečenia, než sme nosili donedávna. Využime preto čas, kedy už nie je veľmi teplo, ale ešte ani veľmi zima, a objavme unikátny kúsok – farebné pančuchy. Ak patríte k ženám, ktoré sa v lete rady pýšili svojimi nohami, verte tomu, že vo farebných pančuchách budete pútať ešte viac pozornosti.

Pančuchy sú doplnkom, ktorým môžete prejaviť nielen štýl, ale aj kreativitu, a zároveň byť stále vhodne oblečená do podnikateľského prostredia. Keď je reč o práci, treba brať do úvahy predpísaný dress code. Ak pracujete v banke, na pestré farby môžete zabudnúť. 

BUSINESS FORMAL Prípustné sú pančuchy iba v telovej, čiernej, prípadne sivej farbe bez vzorov. Topánky musia byť vždy tmavšie ako pančuchy.

BUSINESS CASUAL Farbu pančúch treba voliť s mierou. Nesmú byť krikľavé. Vhodná je tmavomodrá, bordová, tmavofialová a sivá vo všetkých odtieňoch.

SMART CASUAL Môžete nosiť nielen výrazné farby pančúch ako horčicová, tyrkysová či cyklaménová, ale aj nápadné vzory. Platí zásada, že vzorované pančuchy (káro, bodky, pásiky) patria k jednofarebnému oblečeniu, ideálne v šedých alebo zemitých odtieňoch. K čiernobielym a sivým šatám sa hodí akákoľvek farba pančušiek, ku ktorým stačí doladiť kabelku alebo šatku. Jednofarebné pančuchy môžete kombinovať so vzorovanou sukňou či šatami. Čím sú šaty farebnejšie, tým decentnejšie pančuchy treba zvoliť. Platí to aj opačne: čím výraznejšie sú pančuchy, tým jednoduchšie by mali byť ostatné prvky vášho outfitu.

 

Farebné pančuchy si môžu dovoliť aj dámy, ktoré sa v lete hanbia chodiť s odhalenými nohami, či už kvôli silnejším lýtkam alebo viditeľným žilkám. Tmavšie farby tieto nedostatky opticky zjemnia, prípadne celkom zamaskujú. (Nemusíte mať ani dokonale oholené nohy). Ak máte pevnejšie kolená, namiesto lesklých pančúch zvoľte matné.

Optimálna dĺžka sukne je tesne nad kolená. Okrem toho, že prípadná celulitída nebude mať šancu vykuknúť, táto dĺžka sukne je aj najviac sexi. 

foto: Matusciac Alexandru

Napíšte komentár