Menu

Čo chcem naozaj robiť?

Čo chcem naozaj robiť?

Nedávno som sa v práci sťažovala dvom kolegyniam, že mám 30 rokov a som deprimovaná z toho, že stále robím asistentku, behám s kávičkami, no zároveň aj pripravujem firmu na audit a som uznávanou kolegyňou, ktorá má výsledky, ale to všetko...

Mojím dávnym snom je byť spisovateľkou. Sedieť každé ráno pri východe slnka vonku na terase u svojej babky, písať a dávať zo seba to najkrajšie, čo vo mne je. Kolegyňa mi odpovedala: "No a čo že robíš asistentku, veď máš dobrý plat, ja chcem byť fotografkou a tiež tu trčím, lebo neviem, z čoho by som asi tak žila." Vtedy som si uvedomila, že aj tá druhá kolegyňa, ktorá teraz mlčala, mi raz hovorila o svojom sne - učiť tanec a športovú gymnastiku.

Všetky tri sme skončili v tej istej kancelárii, hoci každá z nás túžila robiť niečo iné.

Čím skutočne chcete byť vy? Viete si predstaviť prácu asistentky v štyridsiatke? A čo v päťdesiatke? Čo je SKUTOČNE vaším snom? Iste, primabalerínou sa už v určitom veku nestanete, ale na väčšinu snov ešte nie je neskoro. Môžete ísť študovať, hoci aj medicínu. Ak máte 24 rokov, promovať budete v 30-tke. Myslíte, že tých zvyšných 32 rokov, ktoré by ste mali do dôchodku odpracovať, za to nestojí?

Viete, čo si vyčítam? Že tento web som mohla mať už dávno. Už pred piatimi rokmi sa mohla predávať moja kniha, ktorá stále nie je dokončená. Vyčítam si, že veľa rokov som iba márnila čas. Na druhej strane viem, že pred piatimi rokmi som nemala takéto skúsenosti a pohľad na život, aký mám teraz a že keby som tú knihu aj napísala, bola by totálnym fiaskom a možno by ma to už navždy odradilo od písania. A keby som mala web, asi by nestál za nič. Dúfam, že teraz už za niečo stojí :)

Na niektoré veci človek musí dozrieť. Každý by mal sám vycítiť ten správny čas na zmenu vo svojom živote. Niekedy je dobré, keď nás do toho aj niekto postrčí.

Včera mi priateľka poslala jeden citát:

Toto je základné pravidlo, ktoré vám pomôže:
Rozhodnite sa, čo chcete, zamerajte na to svoju pozornosť a zistite, aký pocit to vo vás vzbudzuje. Tak okamžite zistíte, či je to správne rozhodnutie. Nie je žiaden dôvod, aby ste kvôli niečomu trpeli alebo sa s niečím borili.

Esther Hicks

foto: dedivan1923, michaeljung, artranq, olegdudko, nelyninell / 123rf

Napíšte komentár